Potpisan je Ugovor za ESF projekt „Unaprjeđenje pismenosti u Zdravstvenom učilištu“

U Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je 30. studenog 2017. godine Ugovor za provedbu projekta „Unaprjeđenje pismenosti u Zdravstvenom učilištu“ u okviru Europskog socijalnog fonda u vrijednosti od 1.489.755,23 kn u kojem Učilište Ambitio sudjeluje kao partner Zdravstvenom učilištu Zagreb kao nositelju projekta. Ugovorom je započelo provođenje vrijednog projekta kojim će se razviti i provesti 10 novih fakultativnih/izvannastavnih programa u okviru školskog kurikuluma Zdravstvenog učilišta usmjerenih na razvoj prirodoslovne, matematičke, digitalne, medijske, čitalačke, multikulturalne i višejezične pismenosti učenika.

Uloga Učilišta Ambitio u ovom projektu je upravljanje i administriranje projekta te pružanje tehničke i operativne potpore nastavnicima Zdravstvenog učilišta u razvoju novih programa, njihovoj implementaciji i provedbi s učenicima, organiziranju i izvođenju terenske nastave te izradi digitalnih repozitorija nastavnih sadržaja.

Projekt će trajati 24 mjeseca odnosno provodit će se u razdoblju od 30. studenog 2017. do 29. studenog 2019.

Više informacija o projektu možete pročitati na stranici projekta.