Usavršavanje za voditelja/icu zdravstvenog turizma: mišljenja polaznika

„Zadovoljna sam stečenim znanjem te smatram kako ću naučeno moći iskoristiti u praksi. Posebno bih izdvojila kvalitetu određenih nastavnika (prof. Buga Jakovac) i sustav e-čenja kao odlično rješenje za zaposlene ljude. Svakako preporučujem program zbog sve veće potražnje za stručnim djelatnicima u zdravstvenom turizmu, odnosno zbog razvoja samog zdravstvenog turizma u RH.“

M.M., ožujak 2019. godine, zaposlena u Stomatološkoj poliklinici

„Izuzetno sam zadovoljna znanjem koje sam stekla kroz ovaj program i zbog ulaganja u samu sebe i promjenu karijere. Učilište kroz ovaj program spaja teoriju i praktičnu nastavu koju smo izvodili tijekom programa i na kojoj sam vidjela kako se teorija radi u praksi. Svakako preporučujem ovaj program najviše zbog stručnosti osoblja.“

I.L., ožujak 2019. godine, zaposlena u hotelijerstvu

“Radim u privatnoj stomatološkoj poliklinici na poziciji voditeljice ureda za odnose s klijentima. U opisu mog radnog mjesta nalazi se prvenstveno komunikacija sa našim dosadašnjim te budućim klijentima, organizacija njihovih terapija te komunikacija sa vanjskim suradnicima, s ciljem unaprijeđenja segmenata prodaje, marketinga te implementacije novih sustava u svrhu razvoja poslovanja na razini cijele poliklinike. U skladu s time, smatramo da je potrebna dodatna edukacija te multidisciplinaran pristup iz područja zdravstva, turizma, prodaje, marketinga te organizacije poslovanja kako bismo bili u mogućnosti što bolje i efikasnije implementirati sve potrebne promjene nužne za razvoj dentalnog turizma u našoj poliklinici. Program obuhvaća razna predavanja koja pokrivaju širok spektar tema potrebnih za razvoj zdravstvenog turizma, od turističke ponude na destinaciji, preko pravnih propisa, poduzetništva, engleskog jezika itd. koji su svaki na svoj način nužni i korisni za pojedinca i poslodavca koji planira širiti svoje poslovanje u tom smjeru. Definitivno preporučamo svima koji imaju afinitete raditi u sektoru zdravstvenog turizma da se priključe ovom programu, koji će im svakako pomoći da obogate svoje znanje, usavrše potrebne vještine te postignu kako osobni, tako i profesionalni razvoj i rast.”

H.S. – polaznica 1. komercijalne skupine programa usavršavanja za voditelja u zdravstvenom turizmu, rujan 2017. godine

„Moje dosadašnje školovanje i zanimanje više uključuju poznavanje stranih jezika i područje usko vezano za samu povijest, umjetnost i kulturu. Baš zbog toga sam u ovom programu vidjela mogućnost nadogradnje, širenja znanja i time prilagođavanje potrebama današnjeg tržišta, zapošljavanja. Predavanja su puna informacija i zanimljiva jer cijelo vrijeme sudjelujemo s pitanjima, komentarima, prijedlozima. Predavači su stručni, profesionalni, otvoreni za razgovor i sve to čini ugodnu atmosferu od početka do kraja. U kratkom vremenu dosta toga je obrađeno.”

A.C. – polaznica 1. komercijalne skupine programa usavršavanja za voditelja u zdravstvenom turizmu, srpanj 2017. godine

“Zaposlena sam u privatnoj tvrtki koja se bavi posredovanjem u zdravstvenom turizmu te je ujedno i turistička agencija. Budući da sam do sada imala više iskustva u turističkom sektoru, nedostajao mi je i zdravstveni, tj. medicinski aspekt. Ono što je prevagnulo jest mogućnost učenja od doma, tj. e-learning i predavanja jednom mjesečno. U protivnom se vjerojatno ne bih odlučila na ovaj program jer se zbog raznih poslovnih i životnih obaveza ne bih mogla posvetiti usavršavanju.”

P.G. – polaznica 1. komercijalne skupine programa usavršavanja za voditelja u zdravstvenom turizmu, srpanj 2017. godine

“S obzirom na to da sam studentica, mogućnost on – line edukacije bila je od presudne važnosti. Motivirala me vrlo visoka tendencija rasta zdravstvenoga turizma na našim prostorima. Program je prilagođen u skladu s današnjim potrebama tržišta rada uz osobni doprinos predavača te prijateljskim stavom prema polaznicima. Kroz ovaj smo program dobili sve potrebne informacije za poduzetnike – početnike, uz primjere dobre i loše prakse tj. okolnosti u kojima bi se mogli naći kao voditelji zdravstvenoga turizma ali i korisnici usluga. Ako volite svakodnevne izazove i u budućnosti se želite baviti dinamičnom djelatnošću te upoznati mogućnosti medicinskog, prevencijskog, lječilišnog i wellness turizma, onda je program zdravstvenoga turizma prvi korak ka tome cilju, kao nadopuna postojećeg znanja i iskustva.“

Ž.B. – polaznica Pilot skupine programa usavršavanja za voditelja u zdravstvenome turizmu, studeni 2016. godine

“Suvlasnica sam agencije za zdravstveni turizam u Splitu. Program je višestruko koristan. Kao izvor novih informacija iz područja zdravstvenog turizma te umrežavanje s potencijalnim poslovnim partnerima te kolegama. Poruka novim polaznicima: hrvatski turizam treba usmjeravati na visoko kvalitetnu uslugu koja će privlačiti kvalitetniju klijentelu kroz cijelu godinu, a pri tome povećavati kvalitetu života domicilnog stanovništva. Zdravstveni turizam jedno je od idealnih rješenja za to.”

Ž.S.R. – polaznica Pilot skupine programa usavršavanja za voditelja u zdravstvenome turizmu, studeni 2016. godine