Posjet Uprave Regionalnog centra kompetentnosti Mlinarska Specijalnoj bolnici Sv. Katarina

Dana 30. ožujka 2023. organiziran je posjet Uprave Regionalnog centra kompetentnosti Mlinarska odnosno ravnatelja zdravstvenih škola i Učilišta Ambitio Specijalnoj bolnici Sv. Katarina. Posjet je organiziran u okviru projekta UP.03.3.1.04.0020 „Regionalni centar kompetentnosti Mlinarska“ koji je u cijelosti  financiran sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda, a s ciljem prezentacije poslovanja i inovacija u zdravstvu jedne od najsuvremenijih bolnica u Hrvatskoj. Nositelj projekta je Škola za medicinske sestre Mlinarska, a Učilište Ambitio je jedan od partnera na projektu.

Delegaciju Uprave RCK primio je prof. dr. sc. Dragan Primorac. Tijekom posjeta razgovaralo se o novitetima u zdravstvu, potrebama za ljudskim resursima i mogućim oblicima suradnje koja bi motivirala više učenika na školovanje u području zdravstvenih zanimanja. Ujedno se razgovaralo i o personaliziranoj medicini analizom genoma kojom se određuje liječenje koje je najbolje za svakog pacijenta te predloženo predavanje prof. dr. sc. Dragana Primorca svim Regionalnim centrima kompetentnosti u zdravstvu pod organizacijom Regionalnog centra kompetentnosti Mlinarska.