Lijepe vijesti za dentalne asistente i one koji će to tek postati

Izdavanjem udžbenika Dentalno asistiranje 2 i 3 i prijašnjeg udžbenika Dentalno asistiranje 1 učinili smo dostupnim cjelokupan nastavni sadržaj predviđen nastavnim planom najvažnijih predmeta za dentalne asistente tijekom srednjoškolskog obrazovanja. Zajedničkim ciljem i vizijom o nužnosti osiguravanja boljih uvjeta za obrazovanje dentalnih asistenata u Republici Hrvatskoj, stvorili smo preduvjete za stjecanje ishoda učenja potrebnih u dentalnom asistiranju prilikom rada dentalnih asistenata u ordinaciji dentalne medicine.

Ovaj veliki projekt izdavanja udžbenika Dentalno asistiranje 1 i Dentalno asistiranje 2 i 3 omogućen je zahvaljujući osiguranim sredstvima Europskog socijalnog fonda u okviru projekta UP.03.3.1.04.0020 Regionalni centar kompetentnosti Mlinarska i nositelju projekta, Školi za medicinske sestre Mlinarska. Zahvaljujemo ravnateljici Asji Jelaković, dr. med., na podršci u provedbi ove aktivnosti i ostvarivanju ovog rezultata, odnosno izdavanju dvaju udžbenika.

Zahvaljujemo predstojniku Klinike za stomatologiju Kliničkog bolničkog centra Zagreb, prof. dr. sc. Željku Verzaku, dr. med. dent., specijalistu pedodoncije, na kontinuiranoj podršci razvoju obrazovanja za dentalne asistente i bezuvjetnoj podršci tijekom cijelog procesa izdavanja udžbenika.

Veliko hvala glavnoj urednici, doc. dr. sc. Valentini Brzović Rajić, dr. med. dent., specijalistici endodoncije i restaurativne dentalne medicine, na motiviranju cijelog tima u ostvarivanju zajedničkog cilja i na ogromnom trudu i vremenu uloženom u nastanak ovog udžbenika.

Zahvaljujemo stručnim urednicama, Ivanki Firić, mag. med. techn., i Mariji Zubak, mag. educ. philol. croat. et mag. educ. hist., na podršci u oblikovanju udžbenika i prilagođavanju našim učenicima.

Zahvaljujemo autoricama Maji Barošević, Branki Crnković, Dijani Didak, Denis Milošević i Sanji Vučković Hrkač i recenzentima izv. prof. dr. sc. Vlahi Brailo, dr. med. dent., Ani Ljubas, mag. med. techn. i Ani Perić, dr. med. dent. na velikom trudu u pisanju te uobličavanju sadržaja i slika ovog udžbenika. Znanje i vještine autorica stjecano je godinama, zbog čega njihovo nesebično prenošenje na buduće generacije dentalnih asistenata posebno cijenimo.

Zahvaljujemo lektorici Seleni Brkić na lekturi teksta i grafičkoj dizajnerici Branki Moskaljov na prijelomu te grafičkom uređenju teksta.