Potpisan sporazum o izvođenju praktične nastave s Klinikom za stomatologiju KBC Zagreb

Vrlo vrijedan sporazum nedavno je potpisalo Učilište Ambitio s Klinikom za stomatologiju KBC Zagreb kojim je polaznicima programa stjecanja srednje strčne spreme i prekvalifikacije za zanimanje dentalni/a asistent/ica pružena prilika za obavljanje praktične nastave kao obavezan dio školovanja i na Klinici. Voditelj klinike za stomatologiju KBC-a Zagreb prof.dr.sc. Željko Verzak i Alen Stranjik, ravnatelj Učilišta Ambitio ovim Sporazumom su započeli vrlo vrijednu suradnju koja će omogućiti budućim dentalnim asistentima/icama stjecanje praktičnih vještina od najiskusnijih i u praksi. Na taj način polaznici u realnom okruženju i uz vrhunske stručnjake mogu svladavati i usavršavati vještine koje će im biti izuzetno potrebne za obavljanje poslova koje obuhvaća njihovo buduće zanimanje dentalni asistent.

klinika-kbc_1_640 Podsjetimo, Učilište Ambitio sklopu svojeg programa prekvalifikacije provodi vježbe u školskoj ordinaciji dentalne medicine pod vodstvom iskusnih nastavnica mentorica koje također rade posao dentalnih asistenata u praksi il iimaju bogato dugogodišnje iskustvo na poslovima dentalni asistent. Tek nakon što polaznici odrade predviđeni fond sati u školskoj ordinaciji dentalne medicine, upućuju se u vanjsku ordinaciju dentalne medicine. Dakle, Učilište Ambitio vanjsku praksu omogućava tek nakon naučenih svih potrebnih postupaka dentalnog asistiranja u Učilištu, a tek onda se upućuju u vanjsku ordinaciju. Iskustvo je pokazalo da prakticiranje rada dentalnih asistenata bez školskog mentoriranja nije učinkovito u stjecanju znanja i vještina za pravilno asistiranje jer su polaznici prepušteni samo mentoru u vanjskoj ordinaciji koji često ne mogu pratiti propisan program rada i ne posvećuju dovoljno vremena polaznicima. Zbog ovakvog načina rada i obrazovanja, kombinacija vježbi i praktične nastave u školskoj ordinaciji i ordinaciji dentalne medicine izvan Učilišta se pokazala kao najbolje rješenje za postizanje izvrsnih rezultata u stjecanju potrebnih kompentencija dentalnog asistenta.