Stipetić Mravak Marinka

Marinka Mravak Stipetic

Prof. dr. sc. Marinka Mravak-Stipetić redoviti je profesor u trajnom zvanju na Stomatološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i specijalist oralne i dentalne patologije s parodontologijom i primarijus na Zavodu za oralnu medicinu Klinike za stomatologiju KBC Zagreb. Interes njenog kliničkog, stručnog i znanstvenog rada su bolesti usne šupljine, povezanost oralnog i sustavnog zdravlja, bolesti žlijezda slinovnica, prekancerozne lezije sluznice usne šupljine i kronična bolest presatka protiv primatelja (cGVHD). Provodi i organizira nastavu iz kolegija oralne medicine za studente dentalne medicine. Voditeljica je dvaju kolegija na poslijediplomskom specijalističkom i doktorskom studiju na Stomatološkom fakultetu i predavač na poslijediplomskom doktorskom studiju na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Mentor je 46 diplomska rada, 8 magisterija i 7 doktorskih disertacija. Sudjeluje aktivno na tečajevima trajne edukacije u organizaciji Stomatološkog fakulteta i Hrvatske komore dentalne medicine. Glavni mentor je specijalizantima na specijalizaciji iz Oralne medicine. Usavršavala se na Nacionalnim Institutima za zdravlje (NIH) u Washington, USA, na Sveučilišnoj Klinici Eppendorf u Hamburgu i Medicinskom fakultetu u Grazu, gdje je bila gostujući nastavnik i predavač. Autor je preko 120 znanstvenih i stručnih radova iz područja dentalne i oralne medicine i 15 poglavlja u stručnim i znanstvenim knjigama. Prevoditeljica i urednica je prvog hrvatskog izdanja američkog sveučilišnog udžbenika „Burketova oralna medicina, dijagnostika i liječenje“ i sveučilišnog atlasa „ Oralne bolesti“. Urednica je i koautorica sveučilišnog priručnika “Oralno zdravlje kroz opće zdravlje-multidisciplinarni pristup“ koji je objavljen 2019. godine u nakladi Hrvatske Komore dentalne medicine. Član je multidisciplinarnog tima za istraživanje kronične bolesti presatka protiv primatelja (cGVHD) na KBC Zagreb. Voditeljica je Radne skupine za multidisciplinarnu suradnju u promicanju oralnog i sustavnog zdravlja Nacionalnog povjerenstva za djelatnost dentalne medicine Ministarstva zdravstva i predsjednica Hrvatskog društva za multidisciplinarnu suradnju u dentalnoj medicini pri Hrvatskom liječničkom zboru. Osnivač je i voditeljica Referentnog centra za bolesti oralne sluznice Ministarstva zdravstva na KBC Zagreb. Dobitnica je Diplome Zbora liječnika Hrvatske u znak priznanja za doprinos struci, znanosti i dobrobiti zdravlja naroda. U dva mandata bila je predstojnica i pročelnica Zavoda za oralnu medicinu Stomatološkog fakulteta i Klinike za stomatologiju KBC Zagreb. Član je brojnih radnih tijela matičnog Fakulteta, Hrvatske komore dentalne medicine i Ministarstva zdravstva RH. Član je Hrvatske komore dentalne medicine, Hrvatskog liječničkog zbora, Odbora za orofacijalne bolesti HAZU, te domaćih i stranih stručnih društava (HDOMP, EAOM, EOCC). Udata je i majka dvoje djece.

Program usavršavanja za poslove dentalnog/e asistenta/ice

✔ Oralne bolesti i paotologija